Internetové služby


V súčasnosti máme vybudovanú pevnú štrukturovanú metalickú a optickú sieť s prenosovou rýchlosťou 100Mbps/1Gbps typu LAN a GPON na uliciach v Liptovskej Ondrašovej. V blízkej budúcnosti chystáme upgrade na optickú metropolitnú sieť s nahradením čo najviac bezdrôtových prepojov za optické prepoje. V ostatných lokalitách Liptova máme vybudovanú bezdrôtovú chrbticovú sieť na licencovanej synchrónnej technológii a na free band technológiách.
Pokrytie bezdrôtovou technológiou je v častiach Liptovského Mikuláša: LM - mesto: Nábrežie, Okoličné, Stošice ulice pod záhradkami - západ, Liptovská Ondrašová, Palúdzka. LM - okolie: Bobrovec, Trstené, Jalovec, Liptovský Trnovec, Závažna Poruba, Veterná Poruba, Uhorská Ves, Podtúreň, Liptovský Ján, Beňadiková, Gálovany, Svätý Kríž, Lazisko, Dúbrava, Ľubeľa, Gôtovany časť Fiačice, Liptovský Ondrej, Jakubovany, Konská, Liptovské Kľačany, Vlachy (Vlašky, Krmeš, Tvarožná), Bešeňová, Liptovský Michal, Potok, Prosiek, Ižipovce, Liptovská Sielnica, Východná, Kvačany, Matiašovce, Pavlova Ves, Liptovské Beharovce a Bobrovček kde je vybudovaných viac ako 250 prístupových bodov, pre dokonalé pokrytie a chystá sa pokrytie každej ďalšej obce, v ktorej je záujem viac ako 10 záujemcov.

Momentálne máme pripojenie do medzinárodnej siete Internet s rýchlosťou 10 Gbps FDX, ktoré medziročne navyšujeme. Ide o nepretržité pripojenie s neobmedzeným množstvom prenesených dát. Fyzické pripojenie do siete Internetu je realizované cez optickú sieť, ktoré končí priamo v peeringovom centre Slovenska - SIX (The Slovak Internet Exchange).

© 2003 -2024  Alconet s.r.o.
websolutions: